12. ročník Dobětického Vánku

V sobotu 2.10.2021 se po loňské Covidové výluce, konal již XII.ročník, tradiční soutěže v přesnosti přistání – Dobětický Vánek o Putovní pohár PG klubu Krupka, který nese jména vítězů z jednotlivých ročníků.

Celkem se registrovalo 19 pilotů – 18 z ČR a 1 z Německa, takže si soutěž udržela mezinárodní statut. Počasí nám přálo, odlétla se obě plná soutěžní kola, i když do toho druhého již promlouvala termika.

Ta, společně s umístěním cílové plochy, tradičně míchala pořadím. Tedy vyjma skupinky 5 pilotů, kteří předvedli v obou kolech konzistentní výkon, a to mimo měřenou oblast. Ovšem po zkušenostech z minulých let, kdy jsme zaznamenali řadu kvalitních a těsných výsledků a kde často rozhodovalo až jestřábí oko (hlavního měřiče Rosti) jsme se rozhodli použít letos novou techniku. Na střed jsme založili zlatou Fidorku a z ní jsme pak pohodlně odečetli vzdálenost. Tím jsme zajistili přesný údaj a nulař dostal okamžitou odměnu ve formě jím rozšlápnuté Fidorky.  Minulý šampion, Pavel Janeček se bohužel zranil, takže nemohl obhajovat a staronovým vítězem se stal šampion z roku 2017, Petr Garbier, následovaný Robertem Kulhánkem a Pavlem Šípalem. V kategorii žen zvítězila Romana Krejbichová, v kategorii Masters nad 75 let Stanislav Dašek.

Jsme rádi, že se soutěž obešla bez nehod a zranění a všechny párky a pivo( i Birelly) nakonec svedly rivaly ke společnému pikniku. Šampaňské teklo proudem a zábava pokračovala ve volném létání i na Brné.

Chtěl bych poděkovat všem účastníkům za sportovního ducha a disciplinovanost. Dík patří organizátorům, měřičům, vývozu a samozřejmě cateringu na prosluněné louce.

Takže se těšíme za rok na viděnou.

PG Krupka

Výsledková listina

Příspěvek byl publikován v rubrice příspěvky a jeho autorem je Rosťa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *