Zlatník – nová přírodní rezervace!

Stát vyhlásil jedinečnou přírodu u Mostu za národní přírodní rezervaci.
Nově vyznačená turistická stezka má chránit nejen zvěř a ostatní přírodu v lokalitě, ale také samotné návštěvníky. Paragliding je bohužel omezen. více zde…

.

Příspěvek byl publikován v rubrice příspěvky a jeho autorem je Rosťa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Zlatník – nová přírodní rezervace!

  1. takže dle § 29, bod f) zák. č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny jsme na Zlatníku skončili, koukal jsem, že o výjimku si mohou zažádat pouze myslivci a rybáři. Sankce dle § 87/1f) je 10.000,-Kč. Na stránkách horolezců píšou, že si chtějí vyžádat nějakou výjimku. Určitě to nějak půjde, když je Bořeň NPR a horolezci zde fungují.

    • Dle denik.cz vyjímka pro PG stále platí, se stejným omezením jako dříve. Teoreticky by nám mohli prosekat a obnovit stezku na start, když už je to oficiální cesta – vlastně mám pocit, že v poslední zatáčce byla stezka v křoví alespoň o metr rozšířená.

  2. Když jsem byl před pár měsíci na Zlatníku, tak jsem si všiml, že někdo důkladně, nově označil naší (zrušenou červenou) džungle-stezku na startovačku a teď tu čtu:
    Denik.cz – „Nově vyznačená turistická stezka tak nejen ochrání zdejší přírodu, ale i zvýší bezpečnost návštěvníků,“ sdělila Deníku Jana Taušová z ministerstva.
    Jasně že to ochrání přírodu a zvýší bezpečnost návštěvníků, protože až nějaký turista uvidí tu pěšinku skrz roští, tak si výšlap rychle rozmyslí. :DDD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *