Krupka – přistávačka má nového nájemce!

Čištění přistávačky v Krupce od kamenů a betonu 4.6.2017
Jak jsem psal na Whatsapp, přistávačka v Krupce má nového nájemce, který chce plochu využívat k sekání trávy, což je činnost, která se s přistáváním snese, jen bychom ji měli co nejmíň zdupat, tzn. po přistání ihned opustit. Sběr kamenů a vykopání zbytků betonů, mělo tedy dva cíle – jednak zvýšit bezpečnost přistávajících a za druhé prodloužit životnost žacího mechanismu a tím vyslat signál nájemci, že umíme být užiteční.
Dopady změny nájemce a proběhlé brigády:
Přistávačka je nyní cca jeden hektar namísto předešlých 2000 čtv. metrů a tím, že jsme vykopali a odnesli všechny kameny a betony, tak se dá bezpečně přistát téměř všude, i když tam bude většinu sezóny vyšší  tráva. Po okrajích plochy je 5 hromad posbíraných kamenů a betonu, které snad nájemce odveze.  Sekat se bude „jednou za čas“, takže po přistání se ihned přesuneme na dolní kraj dětského hřiště a tam budeme balit, abychom nesešlapali rostoucí trávu. Pozor! Zákaz přistávání na dětském hřišti trvá!
Ušetřené prostředky, které jsme dávali za sekání přistávačky můžeme užít na jiné užitečné věci. Co se týká samotné brigády – počasí vyšlo výborně (kromě potu ani kapka), účast 8 českých a cca 15 německých brigádníků, začali jsme v 9 a skončili v 11 hodin.

Děkuji všem, kteří přiložili ruku k dílu. Martin

Příspěvek byl publikován v rubrice příspěvky a jeho autorem je Rosťa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *