Diskuzní fórum

[forumServer]

Nejnovější příspěvky

13. ročník Dobětického vánku

V neděli 6.11.2022 se konal již XIII. ročník, tradiční soutěže v přesnosti přistání – Dobětický Vánek o Putovní pohár PG klubu Krupka, který nese jména vítězů z jednotlivých ročníků.

Celkem se registrovalo 15 pilotů – 15 z ČR a „0“ z Německa, takže si soutěž udržela mezinárodní statut, i když letos bez přímé „mezinárodní účasti“. Na druhou stranu, tradičně proběhla soutěž žen, masters a nově i tandemů. Počasí nám na tuto roční dobu přálo, mlha se téměř rozpustila a do soumraku se odlétala obě plná soutěžní kola.

Vzhledem k rostoucí kvalitě tohoto podniku, kdy loňský vítěz Petr Garbier pak návazně (a celkem pochopitelně) vyhrál i mistrovství ČR, vyvstala potřeba cílovou plochu osadit elektronickým měřidlem. Ovšem po slavnostní instalaci zařízení ji kromě vítězného otisku Pepy Baca, ostatní závodníci míjeli, takže ke slovu přišlo staré dobré pásmo a nové oční čočky hlavního rozhodčího Rosti. Některé výkony jsme vzhledem ke vzdálenosti od cílové plochy a blížícímu se soumraku ani neměřili, ale skoro všichni závodníci se nakonec šťastně shledali na slavnostním ceremoniálu. Pravdou je, že tento podnik je specifický v mnoha ohledech a letošní ročník byl opravdu jen pro skalní příznivce. Jeho konání v těchto podmínkách a v tomto čase nemilosrdně prověřilo nejen všechny účastníky, ale i organizátory a diváky. Teplé párečky tradičně rozjasnily i tváře těch, co dneska šlápli trochu vedle. Nakonec vše dobře dopadlo, někteří do cíle doletěli, někteří došli, ale všichni jsme se sešli ve zdraví a snad i v dobré náladě. Většina účastníků se dokonce, kromě teplé vany, těší i na příští ročník a – to je oč tu běží.

Takže se těšíme za rok na viděnou.

PG Krupka

Výsledková listina  DV2022

Dobětický vánek očima Karla Filipa – video

  1. Přebalování záložek 1 komentář
  2. Zavírání nebe 2022 Napsat komentář
  3. 12. ročník Dobětického Vánku Napsat komentář
  4. Pozvánka DV 2021 Napsat komentář
  5. Přebalení záložáku Napsat komentář
  6. Zavírání nebe 2020 – Zrušeno!!! Napsat komentář
  7. Zpráva o stavu místních startovaček Napsat komentář
  8. Zavírání nebe 2019 Napsat komentář
  9. Dobětický Vánek 2019 1 komentář