Diskuzní fórum

[forumServer]

Nejnovější příspěvky

12. ročník Dobětického Vánku

V sobotu 2.10.2021 se po loňské Covidové výluce, konal již XII.ročník, tradiční soutěže v přesnosti přistání – Dobětický Vánek o Putovní pohár PG klubu Krupka, který nese jména vítězů z jednotlivých ročníků.

Celkem se registrovalo 19 pilotů – 18 z ČR a 1 z Německa, takže si soutěž udržela mezinárodní statut. Počasí nám přálo, odlétla se obě plná soutěžní kola, i když do toho druhého již promlouvala termika.

Ta, společně s umístěním cílové plochy, tradičně míchala pořadím. Tedy vyjma skupinky 5 pilotů, kteří předvedli v obou kolech konzistentní výkon, a to mimo měřenou oblast. Ovšem po zkušenostech z minulých let, kdy jsme zaznamenali řadu kvalitních a těsných výsledků a kde často rozhodovalo až jestřábí oko (hlavního měřiče Rosti) jsme se rozhodli použít letos novou techniku. Na střed jsme založili zlatou Fidorku a z ní jsme pak pohodlně odečetli vzdálenost. Tím jsme zajistili přesný údaj a nulař dostal okamžitou odměnu ve formě jím rozšlápnuté Fidorky.  Minulý šampion, Pavel Janeček se bohužel zranil, takže nemohl obhajovat a staronovým vítězem se stal šampion z roku 2017, Petr Garbier, následovaný Robertem Kulhánkem a Pavlem Šípalem. V kategorii žen zvítězila Romana Krejbichová, v kategorii Masters nad 75 let Stanislav Dašek.

Jsme rádi, že se soutěž obešla bez nehod a zranění a všechny párky a pivo( i Birelly) nakonec svedly rivaly ke společnému pikniku. Šampaňské teklo proudem a zábava pokračovala ve volném létání i na Brné.

Chtěl bych poděkovat všem účastníkům za sportovního ducha a disciplinovanost. Dík patří organizátorům, měřičům, vývozu a samozřejmě cateringu na prosluněné louce.

Takže se těšíme za rok na viděnou.

PG Krupka

Výsledková listina

  1. Pozvánka DV 2021 Napsat komentář
  2. Přebalení záložáku Napsat komentář
  3. Zavírání nebe 2020 – Zrušeno!!! Napsat komentář
  4. Zpráva o stavu místních startovaček Napsat komentář
  5. Zavírání nebe 2019 Napsat komentář
  6. Dobětický Vánek 2019 1 komentář
  7. Pozvánka DV 2019 Napsat komentář
  8. Sekání přistávačky Napsat komentář
  9. Rekonstrukce startovačky Napsat komentář