Dobětický vánek 2018

V sobotu 6.10. se konal jubilejní, 10. ročník soutěže v přesnosti přistání, Dobětický Vánek, který každoročně pořádá Paragliding Klub Krupka.
Celkem se zapsalo 36 pilotů, závod samotný se měřil 34 pilotům, což je historicky největší účast za dobu konání. Letošní podnik byl v pravdě mezinárodní, neboť 15 účastníků byli kolegové z Německa. Z výkonů stojí za povšimnutí nuly Pepy Kluse a Davida Vojtěcha v prvním kole. A protože tito favorité v druhém kole výkon nezopakovali (Pepa křídlo přetáhl a nedoletěl a David si při přiblížení líznul fusakem země 10 metrů od terče), na „bednu“ se tak dostali závodníci s vyrovnaným výkonem v obou kolech. Z vítězství se tak, poprvé v historii, radoval zahraniční účastník Heiko Schlittermann, na druhém místě Zdeněk Enzo Nič, a na třetím Pavel Janeček. V mezinárodní soutěží týmů zvítězil tradičně český tým, tentokrát ve složení Klus, Vojtěch, Nič.
Je třeba vyzdvihnout výkony všech, protože se létalo na běžných křídlech (i s fusaky) a měnící se směr větru a termika na přistání, míchaly pro každého pilota na přiblížení, unikátní koktejl. Ačkoliv nejeden vzduchoplavec skončil za 15 metrovou měřenou hranicí, důležité je, že všichni nakonec ve zdraví zvládli touhu „trefit se ať to stojí, co to stojí“. A o tom to je, protože zítra je taky den, a i když to třeba bude chodit bídně, je lepší jít na kopec než na převaz.
K pohodovému průběhu přispěla i organizační změna, kdy jsme centrum všeho dění nově přesunuli na přistávačku, kde se podávalo i občerstvení a následně proběhl vyhlašovací ceremoniál. A protože počasí opravdu přálo, užili si to nejen účastníci, ale i všichni, kteří přišli fandit.
Děkujeme všem a těšíme se, za rok na viděnou.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice příspěvky a jeho autorem je Rosťa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *